Hedefe göre, Hindistan 346 tur önde 54/5 oldu.

Hedefe göre, Hindistan 346 tur önde 54/5 oldu.

56’ya 6’lık rakamı, Johannesburg’da Güney Afrika’ya karşı yılın başlarında elde ettiği 28’lik bir önceki en iyi 5’i geride bıraktı. Shami’nin altıncı kurbanı, bir Shami teslimatının kaskına sert bir şekilde vurmasının hemen ardından yakalanan Nathan Lyon’du. Kask darbesinden kurtulduktan sonra Lyon vücudunu uzaklaştırmaya çalıştı ve Shami’den başka bir yukarı fırlatmaya çarptı, ancak derin bir noktada doğrudan Hanuma Vihari’nin ellerine gitti.

Hindistan – Avustralya, 2. Test 4. Gün: CANLI BLOG | CANLI SKOR Shami, 37 maçlık uzun Test kariyerinde dördüncü beş wicket çekişini kaydetti ve öğle yemeğinden sonra Avustralya’nın vuruş dizilişinin çökmesine neden oldu. Bu, Shami’nin Avustralya’ya karşı ikinci beş kalecilik taşıması – bir önceki 6 Ocak 2015’te Sidney’de geri döndü. Shami, Avustralya’ya karşı en son 5 wicket çekişinde, 5/112 rakamlarıyla sona erdi ve Chris Rogers, Shane Watson, Shaun Marsh, Joe Burns ve Ryan Harris’in fitillerini aldı. Perth Testinin ikinci vuruşunda Aaron Finch, Usman Khawaja, Shaun Marsh, Travis Head ve Tim Paine’nin küçük kanatlarını seçti.

Shami için 6 küçük kapı. Kariyerinin en iyi rakamları. Bumrah için 3 ve Ishant için 1.

Avustralya 243. Hindistan’ın #AUSvIND pic.twitter.com/JPTmqtzguY kazanması için 287’ye ihtiyacı var Şimdiye kadarki tüm kariyeri boyunca, Shami’nin dört 5-wicket taşıması rekoru vardı ve kız kardeşi 6 Kasım 2013’te Kalküta’da Windies’e karşı geldi. Shami seçmişti. İlk 8 Test maçından sonra 31 wicket ve 8 Testten sonra Hintli bir pacer tarafından en çok wicket listesinde dördüncü sırada. Jasprit Bumrah 39’la listenin başında yer alırken, Venkatesh Prasad (37) ve Sreesanth (37) ilk 3’ü tamamlıyor. Öğle yemeğinden önce de Hindistan herhangi bir küçük kapı alamamasına rağmen Hindistan kaptanı Virat Kohli olarak bolca drama yaşandı Avustralyalı kaptan Tim Paine, hakem Chris Gaffney’in müdahale etmesi ve iki oyuncuya şunu hatırlatması nedeniyle biraz tartıştı. ""Siz kaptansınız"". Sabah seansında, Hintli hızlı bowling oyuncuları coşkulu bir çaba sarf ettiler, ancak Avustralya ikinci vuruşlarında öğle yemeğinde 4’te 190’a ulaştığında bir atılım elde edemediler, 233’ü ziyaretçilerin önünde koşarken, Khawaja 67 dışarıda değil ve kaptan Paine yenilmedi. 37 üzerinde.

Adelaide açıcısını az farkla kaybettikten sonra seriyi seviyelendirmek için çaresiz kalan Avustralya, önemli sabah seansı sırasında Hindistan’ın çimenli Perth Stadyumu kalesine yaptığı hız saldırısını köreltti. Hindistan’ın bataklıkları, sahanın değişken zıplamasından yararlanamadı ve üçüncü gün patlayıcı bir final seansı sırasında toplanan enerjiden yoksundu. Avustralya, Hindistan’ın 283’lük ilk vuruş tablosunu 175 turluk bir galibiyetle 132-4’te yeniden başlattı ve dalgalı bir maçın kontrolünü ele geçirmek için ilk oturuma hakim oldu. 60.000 kişilik stadyumda sadece az sayıda seyirciyle Avustralya’nın dikkatli vurucuları, isabetli Hint bowlingi karşısında sakin bir başlangıç ​​yaptı ve ilk saatte sadece 19 tur attı. Paine ve Khawaja, saldırganlıklarını yumuşattılar, grevi keskin bekarlar aracılığıyla döndürerek küçük parçalara çaresiz bir Kızılderili tarafını hayal kırıklığına uğratmayı tercih ettiler.

Bununla birlikte, ikinci seansta tamamen farklı bir hikayeydi ve Shami kesinlikle vuruş sırasından geçiyor ve Avustralya, ikinci vuruşlarını 243’te 286 koşuyla tamamladı. Ayrıca Bakınız: Şimdi, elektrik kullanımını kesecek, elektrik faturalarınızı düşürecek kadar ‘akıllı’ bir sıvı pencere Yıpranmış Kongre önümüzdeki zorlu yola bakıyor 2020, medeniyet için en kötü yıl mı? İşte tarihçiler, ABD’li adamda Covid yeniden enfeksiyonunun doğrulandığını söylüyor, ikinci maç daha şiddetli oldu Başbakan Modi, Nagrota ile karşılaşması üzerine güvenlik güçlerini selamlıyor Umut Grafiti: Udaipur Hapishanesi mahkumları sanatçıları çeviriyor 76 kayıp kişiyi bulan Delhi polisiyle tanışın Hint Ordusu terör fırlatma rampalarını hedef alıyor PoK: Rapor Bihar Eğitim Bakanı Mewalal Chaudhary, NCB’yi Deepika Padukone’nin yöneticisinin öngörülen kefalet talebine karşı çıkma suçlamasıyla istifa etti İşte ABD Başkanı nasıl seçilir Sizi Jai Shri Ram’ın Bihar’da oy istiyor demesini istemeyenler: Saharsa’da Başbakan Modi " Yedi yaşındaki bir çocuk Archie Schiller, Cricket Australia’nın çocuk için yaptığı iyi niyet jestiyle, Hindistan’a karşı Boxing Day Testinde Avustralya’nın kaptanlığını yaptı. Archie bir kalp rahatsızlığından muzdarip ve Avustralya’yı kaptanlığı hayal etti. Avustralya’nın yardımcı kaptanı olarak Tim Paine ile birlikte dışarı çıkarken dileği gerçeğe dönüştü.

Archie’nin Avustralya kaptanı olarak ilk Testinde, Hindistan Melbourne Kriket Sahasında tarihi bir zafer kaydetti ancak 7 yaşındaki oyuncu yedek kulübesinde harika zaman geçirdi. Beş gün boyunca maç boyunca, Archie’nin Avustralyalı yedekler ve personel üyeleriyle birlikte bankta oturduğu görüldü ve maçın bitiminden sonra Archie, geleneksel el sıkışma için yere bile geldi.mobilbahis Hindistan-Avustralya, Boxing Day Testi: RAPOR | 5. GÜN SEÇMELERİ | SCORECARD Hindistan takım oyuncuları ve personeli ve maç yetkilileri, küçük çocuk güvenle el sıkışarak etrafta dolaşırken, Archie’yi normal bir kaptanla el sıkışacakmış gibi karşıladılar. Onya Archie!

Melbourne’deki Aussie takımına liderlik ettiği bir hafta ve Test maçından sonra Hintli oyunculardan ve maç yetkililerinden harika şeyler! Avustralya’nın Adelaide Testinden önce de antrenman seansının bir parçası olan #AUSvIND pic.twitter.com/Q0jRn52Jck Archie, 23 Aralık’ta Avustralya ekibinin eş kaptanı olarak açıklandı, bu da onun doğum günü olacak. Çocuk, bir bacak döndürücü olduğunu ve “Garry” [Nathan] Lyon hayranı olduğunu iddia ediyor ve dünya lideri Virat Kohli’yi kolayca çıkarabileceğine inanıyor. Bir Dilek Tut Vakfı’nın izniyle Archie, kahramanlarıyla 3 Aralık’ta Adelaide Oval’de buluştu ve hatta kaptan Tim Paine ve Lyon ile fotoğraf çektirdi. Kriket seven çocuğa eğitim seansı sırasında Avustralya forması hediye edildi. Avustralyalı büyük Adam Gilchrist, çocuğun hayatına neşe getirdikleri için Avustralya ve Hintli kriket takımlarını alkışladı ""kim çok zorluklarla karşılaştı"" eski Avustralya pisti Mitchell Johnson el sıkışmayı ""Muhteşem an"".

Bu kalbimi ısıtıyor. Avustralya ve Hindistan Kriket takımları aferin. Zorluklarla yüzleşen ve artık daha fazla mücadele etmek için umut ve ilham veren küçük bir çocuk için yaşam hatıraları https://t.co/KaU30ftHYP Ne harika bir an #Repost @cricketausOnya Archie! Tarafı yönettiği bir hafta geçirdi. Ve oyunculardan ve maç yetkililerinden bir şeyler alın! https://t.co/eSEzpiuGqC Şimdi, elektrik kullanımını azaltacak, elektrik faturalarınızı azaltacak kadar ‘akıllı’ bir sıvı pencere Yıpranmış Kongre önümüzdeki zorlu yola bakıyor 2020, medeniyet için en kötü yıl mı?

Tarihçilerin söylediği gibi, ABD’li adamda Covid yeniden enfeksiyonu doğrulandı, ikinci maç daha şiddetli oldu.İzleyin: Başbakan Modi, Kashi Vishwanath tapınağı Assam ilkokullarında 1 Ocak’tan itibaren yeniden açılmak üzere dua ediyor: Eğitim bakanı Mann ki Baat: Hindistan kültürü her yerde popülerlik kazanıyor dünya, diyor Başbakan Modi UP Polis, Bareilly’de yeni dönüşüm önleme yasası kapsamında ilk FIR’ı kaydetti Chhattisgarh’ın Sukma Hindistan’ında IED patlamasında 1 CRPF komando öldürüldü, 10 kişi yaralandı, yabancı diplomatlara bilgi verdi, Nagrota olayıyla ilgili dosyayı verdiler Çocuklar burka kaplı olarak korku içinde izlediler MoS Raosaheb Danve, kadın mermi ateşledi, Delhi’deki dükkan sahibi BJP’nin iki-üç ay içinde Maharashtra’da hükümet kuracağını iddia etti " Avustralyalı büyük Allan Sınırı, Hindistan’ın Avustralya’ya karşı Boxing Day Testini kapatma fırsatını kaçırdığını ve Cuma günü bir devam oyununu uygulamayarak dört maçlık serinin kontrolünü ele geçirdiğini hissetti. Hindistan, Jasprit Bumrah tarafından yazılan fantastik 6/33 büyüsünün arkasında, Avustralya’yı sadece 151 koşuya çıkardı, ancak 292 turluk bir galibiyete rağmen, Virat Kohli ve Hintli, tekrar vuruş yapmaya karar verdiğini düşünüyor. Hindistan tahtaya seri eklemeye çalışırken Pat Cummins, Hanuma Vihari’yi 13, Cheteshwar Pujara ve Virat Kohli’yi bir ördek için ve Ajinkya Rahane’yi 1 için kovduğunu gören parlak bir büyü buldu. Kütüklere göre, Hindistan 54 / 5’ti. 346 turluk bir galibiyet. Büyük liderliğe rağmen, Allan Border, bowling performansının Avustralya’ya bu Testi kurtarmak için bir umut ışığı vermiş olabileceğini hissetti. ""Öyle düşünmek istiyorsunuz [Avustralya buna geri dönebilir] ve bence bu öğleden sonraki kriket Avustralya’ya biraz umut verdi, ancak şimdi liderlik neredeyse peşinden gitmenin zor olacağı aşamaya geliyor.

Saha hala iyi oynuyor ve önümüzdeki birkaç gün burada çok fazla bozulmayacağını biliyoruz. Hindistan-Avustralya, Boxing Day Testi: 3. GÜN RAPORU | ÖNE ÇIKANLAR | SCORECARD ""Hindistan hala kapalı koltukta ama Avustralyalılar için kapıyı biraz aralık bıraktılar."" Sony Sports’taki post-day gösterisinde Border dedi. Uzmanlar ve yorumcular, Kohli gibi agresif bir kaptanın büyük liderliğe rağmen devam etmeyi seçmemesini ve Cummins’in esinlenen büyüsünün onları altüst etmesine şaşırdılar. Border, liderliğin hala çok büyük olmasına rağmen, Cumartesi ve Pazar günkü yağmur tahmini ile Hindistan’ın tekrar vuruş yapmaya karar vermesinin onu şaşırttığı kanısındaydı. Kohli Test kaptanlığını üstlendiğinden beri, Hindistan beş kez devam ettirmeyi zorunlu kıldı – dört vuruşla dört kazandı, biri Fatullah’ta Bangladeş’e karşı yağmurda kesilmiş bir beraberlikti. ""5. Günde ve hatta yarın biraz yağmurda yüksek oranda yağmurdan söz edildiğinde, devam etmenin zorlanmamasına gerçekten şaşırdım.

Bu yüzden arka planda pusuya yatarken, tüm ivmeyi elde ettiğinizi düşündüm, Avustralya’yı alt ettiniz ve Bumrah harika oldu. Sadece 67 over gibi bowling oynadın, bu yüzden bu öğleden sonra bowling oyuncularınızı karıştırıp eşleştirebileceğinizi ve gece boyunca tazeleyip sabahları Avustralya’ya saldırabileceğinizi düşündüm. ""Yani oyunu bugün neredeyse bitmiş olabilirlerdi ve kovalamanız gerekse bile, diyelim ki Avustralya olağanüstü iyi vuruş yaptı ve 120-140’ı kovalamanız gerekiyor, buradaki bu atış bu sayıları alabilir. Bak, Hindistan’ın oyunu gerçekten mühürlemek için bir fırsatı kaçırdığını sanıyordum ama hala daha yüksek bir zemine sahipler"" Sınır daha da dedi. Bununla birlikte, Border hala Hindistan’ın maçın ellerinde olduğunu düşünüyordu. ""Hindistan yükselişe sahip, harika bir bowling kadroları var. Bumrah dizide oldukça olağanüstüydü ve bugün harikaydı.

Sadece Hindistan’ın sahip olduğu bowling saldırısıyla, bu maçı tamamlayacaklarını düşünüyorum ama dediğim gibi, tam bu öğleden sonraki kriket Avustralya’ya biraz dışarıda bir şans verdi."" Border ve Michael Clarke, Avustralya’nın vuruş dizilişinden ve özellikle zirvede büyük sayıların olmayışından endişe duyuyorlardı. Sınır, Clarke’la, Avustralya’nın büyük gol atması için tekrar vuruş yapması gerektiği konusunda şaka yaptı. ""Bu [Avustralya sopası] bir endişe kaynağıydı ve siz [Clarke’a] son ​​19 Test maçını izliyorsunuz, sanırım o zaman içinde yüz tane Test yüz yaptık. Demek istediğim, bu tür bir senaryo ile çok fazla oyun kazanamayacaksınız. ""[Clarke’a kadar] pedlerinizi kendiniz bağlamalısınız, ağlarda pratik yapıyorsunuz, değil mi?"" Sınır şaka.

Ayrıca Bakınız: Covid salgını, gelecek için daha iyi binalar inşa etme şansı sunuyor. Ama yapacak mıyız? ABD’de kovid yeniden enfeksiyonu doğrulandı, ikinci nöbet daha şiddetli oldu 2020, medeniyet için en kötü yıl mı? İşte tarihçilerin söylediği şey: Spotlight On Pangong, Çin Depsang India Today-Axis-My-India çıkış anketinde şimdi netleşiyor: Tejashwi ittifakı, Bihar seçimlerini 139-161 sandalyeyle süpürmeye hazır görünüyor: Joe Biden, Beyaz için yarışı kazandı House India Today-Axis My India çıkış anketi: Nitish değil, ancak Tejashwi Yadav CM MP olarak en çok tercih ediliyor, UP Gujarat bypoll: India Today-Axis My India çıkış anketi, BJP’nin Bihar’ın MGNREGA planı realite NCB’sinin Deepika’nın beklenen kefalet talebine karşı çıkmasını öngörüyor Padukone yöneticisi İşte ABD Başkanı nasıl seçilir Jai Shri Ram demenizi istemeyenler Bihar’da oy istiyor: Saharsa’da Başbakan Modi " Avustralya’nın Boxing Day Testinin ilk vuruşunda 7’ye 443 ilan ettiği 7’ye cevaben Avustralya 151 sayı yuvarlandığından beri yazı duvardaydı. Pat Cummins ve 4. Gün ve 5. Gündeki yağmur tahmini ev sahiplerine bir umut ışığı verdi, ancak Virat Kohli’nin adamları büyük G.’de ünlü bir galibiyet peşinde koşarken acımasızdı. yetti artık.

İlk vuruşta topla parlayan Cummins, cesur bir 63 ile geldi ancak Avustralya sonunda 261 için pas geçti ve evinde Hindistan’a karşı 134 turla ilk Boks Günü Testini kaybetti. Tim Paine’in adamları ayrıca, Asya ülkesinden Avustralya’da bir Test serisini kazanan ilk takım olmak için teklif veren ziyaretçilere, dört Test serisinde, tartışmasız 2-1’lik bir liderlik yaptı. Avustralya, eski kaptanı Steve Smith ve kaptan yardımcısı David Warner’ı Mart ayında top karıştırma yasakları nedeniyle kaybettiğinden beri tutarlılık için mücadele ediyordu. Ve dünyanın bir numaralı Test tarafı acımasız bir niyet sergilerken, Avustralya’nın artan endişeleri açığa çıkıyor.

Daily Telegraph, Avustralyalı hayranların büyük çoğunluğunun düşüncelerini şu başlıklı bir parça ile tekrarladı: ""Avustralyalıların dertleri çıplak bırakıldı: yasaklanmış yıldızlara ihtiyacımız var"", ev sahibi Melbourne Kriket Sahası’nda ağır yenilgiye uğradıktan hemen sonra. ""Cricket Australia’nın, yasaklı yıldızların dönüşünde soyunma odasının tutumlarını ölçmek zorunda olduğu herhangi bir geçici plan Steve Smith ve David Warner, MCG katliamının ardından pencereden atıldı."" haberler günlük ekler. Avustralya’nın Cape Town’daki liderlik grubunun ısrarı üzerine topa müdahale eden Cameron Bancroft, dokuz aylık yasağını yerine getirirken, Smith ve Warner 30 Mart 2019’dan itibaren yerli ve yabancı kriket oynamakta serbest olacak. Cricket Australia CEO Kevin Roberts, geçtiğimiz günlerde Smith ve Warner’ın önümüzdeki T20 liglerindeki formunun uluslararası geri dönüşleri için değerlendirileceğini söylemişti. Bununla birlikte, en erken Baggy Green’i giyen iki üretken skorcunun geri dönmesi daha olası görünüyor.

Avustralyalı uzmanlar takımların MCG’deki performanslarını derecelendirdiler Bu arada Andrew Wu ve Jon Pierik, Sydney Morning Herald için Boxing Day Testinde Hindistan ve Avustralya oyuncularının performanslarını 1’den 10’a kadar derecelendirdiler. Pat Cummins’in üçüncü Testte çok yönlü çabası için 10 üzerinden 9,5 puan alması sürpriz olmasa da, Jasprit Bumrah Kookaburra ile Maçın Adamı kazanma çabaları için 9 puan aldı. MCG Testinde ikiz başarısızlıklardan sonra 10’da 1. ""İkiz arızalardan sonra bir Test açacağı olarak kavşakta. Kariyeri için Sydney’de oynuyor, eğer başını sallarsa,"" gazete eklendi.

SMH, derecelendirme kaptanı Paine 10 üzerinden 5, ""Eldivenlerle ilgili her zamanki yüksek standartları değil ama bu bir kalecinin sahası değildi. Yarasa ile her zamanki dövüş gösterdi"" Bu arada, MCG’de yuhalanan Mitchell Marsh, 10’da 2 puan aldı ve SMH’ye göre, çok yönlüler için balta tezgahları. Öte yandan, eski Avustralya kriketçileri Boxing Day Testinde kararlarını verdiler ve bunlardan birçoğu Kohli liderliğindeki ziyaret takımına övgü yağdırdı.

Birkaç kriket uzmanı Avustralya’nın mücadelelerinin ana nedeni olarak vuruş başarısızlığına işaret ederken, efsanevi bacak döndürücü, Shane Warne, özellikle Mitchell Starc ve Josh Hazlewood olmak üzere Aussie kalp atışlarını ön plana çıkarmadıkları için sertçe düştü. yeni top ve daha sonra 2018’deki eski topla.

Share this post?

admin